graviny

Co jsou graviny? Přece dřevěná radost!

Jsme malá rodinná firma. Společně s manželem (a často i s oběma dětmi) navrhujeme a vyrábíme dřevěná svatební oznámení, přáníčka, originální dárky, dřevěné motýlky a brože. Máme svůj věrný okruh zákazníků, který se každým dnem rozšiřuje, spolupracujeme se skvělými partnery, výhradně českými materiály i dodavateli a začínáme koketovat i s odbytem do zahraničí.

Máme dobrý pocit, z toho, že na trh nepřidáváme nekvalitní produkty na jedno použití, ale výrobky, které mají hodnotu a duši. Do každého z nich dáváme maximum svého nadšení, invence, pečlivosti i času. Za každým si na 100% stojíme. Rozdáváme dřevěnou radost.

Cesta k tomu ale nebyla jednoduchá ani přímá.

Příběh gravin začal svatbou. Tou naší. Byla úžasná a moc jsme si ji užili, ale jedna věc nás překvapila nemile – hora blahopřání, kterými jsme se první den našeho manželství probírali. Tedy ne, že bychom si nepřečetli spoustu krásných slov a přání. Ale ta forma! Ze zhruba osmdesáti různých přáníček jsme napočítali přesně pět, které byly opravdu pěkné, originální, které nás oslovily. Zbytek byla jen hromádka kýče, přeplácanosti a nevkusu.

A přišel nápad.

Co takhle vyrábět vlastní přáníčka? S nadšením jsme se s manželem pustili do prvních návrhů a nenechali jsme se odradit ani faktem, že vlastně ani jeden neumíme kreslit. Časem se však  ve víru všedních starostí nadšení pomalu vytrácelo a celý nápad začal trochu podřimovat. Věděli jsme, že to je ONO, jen pro to nedozrál ten pravý čas.

Ten přišel zhruba rok a půl poté. Manžel se jednou vrátil z práce a oznámil, že koupíme gravírovací CO2 laser. A že budeme dělat přáníčka dřevěná. Byl to trochu šok, ale na druhou stranu to dávalo perfektní smysl – pracovat se dřevem byl vždycky manželův sen, s grafikou měl bohaté zkušenosti a pro mě bylo zase veliké lákadlo to, že podstatnou část naší nabídky bude tvořit má velká vášeň – svatební oznámení a dekorace. A bylo to jasné, jdeme do toho!

No, nebylo to jednoduché.

Žádné zkušenosti, spousta slepých uliček, ztraceného času. Do toho manželovo náročné zaměstnání a domácnost s malým batoletem, ke kterému záhy přibyla sestřička. Sladit k tomu zvyšující se počet objednávek, tvorbu e-shopu, přípravy na prodejní trhy a stavbu dílny nám dalo opravdu zabrat. Stejně tak náročné investice, na které nebylo kde brát…

Byly chvíle, kdy jsme si bez nadsázky sahali na dno. Kdy nám rozum velel: „Vzdejte to, vždyť bankrotujete!“ Ale i v těch nejtěžších okamžicích, jsme věděli, že to nevzdáme. Že nechceme přijít o ten záblesk radosti v očích zákazníka, když mu předáváme originální dárek na míru, když mu vyřešíme starosti, co dát k Vánocům tchýni pod stromeček, když od nás dostává jedinečné svatební oznámení.

A tak to nevzdáváme.

Dál navrhujeme, vyrábíme, lámeme si hlavu nad unikátními zakázkami, píšeme blog, příspěvky na Facebook a Instagram. Stále se učíme a posunujeme svoje hranice. Vše s láskou, nadšením a odhodláním. Pro vás.

 

Díky vám můžeme rozdávat dřevěnou radost. 

Team Graviny