Report ze Svatební show Brno

Je pátek 18. ledna 13:00.

Chvátáme vedle brněnské Vaňkovky do Fait gallery. Mrzne a hrozně fouká, takže máme co dělat, abychom v rukách udrželi několik krabic plných výrobků, tašky s ubrusem a dekoracemi, dva masivní špalky na motýlky a navrch ještě keramickou vázu se sušenými květinami.

Původní plán byl být v poledne na svém vystavovatelském místě a mít dvě dlouhé hodiny na přípravu naší prezentace. Realita je taková, že ručičky ukazují o hodinu víc a my ještě ani nevíme, kde náš stolek je. Takže po výstavce ledových soch, kterou míjíme se moc neohlížím a raději se soustředím, abych já i váza s květinami dorazila v jednom kuse.

Budova staré slévárny je krásný prostor s neotřelou atmosférou a svatebnímu veletrhu moc sluší. Na každém rohu září úžasné svatební róby, přehlídky květin a dekorací. Všude vládne čilý ruch finálních příprav. Při pohledu na naše (zatím prázdné) místo si řekneme to, co nám proletí hlavou na úplně každém trhu - TEN STŮL JE DĚSNĚ MALEJ, TO TAM NIKDY NENACPEME!

Nakonec se podařilo připravit prezentaci naší značky, tak abychom byli spokojení. Zbývá posledních pár minut do oficiálního zahájení, tak ještě rychle převléknout se do něčeho reprezentativnějšího a hurá do akce!

Svatební show je příležitost, na které se sešla více jak stovka vystavovatelů ze všech oborů, jež mají co dočinění se svatebním děním. Své umění předváděly květinové salony, fotografové, cukrárny, dekorace všeho druhu, pánské obleky a doplňky a samozřejmě úžasné svatební šaty. Ze stánků se snubními prsteny a dalšími šperky přecházel zrak, ale snad ještě lákavější byly prezentace svatebních dortů a dalších sladkých delikates. Ještěže byly i ochutnávky!

Na prezentace jednotlivých značek a hlavně na přehlídky svatebních šatů bych se vydržela dívat celý den. Ale bohužel, naše místo je jinde a to za vlastním stolkem. A je to paráda! Usmívat se na návštěvníky, zahajovat konverzaci s těmi, kteří se u našeho stánku zastaví, odpovídat na otázky. Neomrzelo mě to ani po těch téměř 13 hodinách, které jsme celkem na veletrhu strávili.

Mužská část našeho týmu se po mnohahodinovém postávání za stolkem postupně přesunuje do role potravinového supportu. Zato já jsem ve svém živlu! Návštěvníci jsou příjemní, vděčně si berou nabízené letáčky a často se díky nim vrací, aby si prohlédli naše zboží naživo a zblízka. Slyšíme spoustu krásných slov na adresu naší tvorby a každé z nich zahřeje u srdce.

Je sobota 19. ledna 17:20.

Jdeme z Vaňkovky, je zima a tma. Jsme obtěžkaní několika kily všech našich věcí. Nohy máme bolavé, břicho hladové, hlavu nabitou dojmy a informacemi. A srdíčko spokojené. Protože to bylo skvělé! Spousta nových zkušeností, inspirace, kontaktů, příjemné komunikace s lidmi.

A už se těšíme na další rok!

Markéta